Söyleşiler

Mimarlık Bölümü- MİM125 Mimarlığa Giriş- Metin Yurdanur Atölye Ziyareti ve Söyleşi

Prof. Dr. Nuray Bayraktar ve Arş. Gör. Nehir Bera Biçer tarafından yürütülen MİM125- Mimarlığa Giriş dersi kapsamında 28.09.2022 tarihinde heykel sanatçısı Metin Yurdanur'un atölyesi ziyaret edilmiştir ve öğrencilerle Mimarlık ve Sanat üzerine söyleşi gerçekleştirilmiştir.

Metin Yurdanur'un özgeçmişi için: http://metinyurdanur.com.tr/tr/biyografi

 

 

 

Mimarlık Bölümü- MİM348 Röleve ve Restorasyon Konuşmaları

MİM348 Röleve Restorasyon dersi kapsamında Röleve ve Restorasyon Konuşmaları etkinliğinin ilki “Tarihi Yapılarda Yeniden Kullanım Örneğinde Çengel Han, Çukur Han ve Safran Han” başlığı ile Dr. Serap Sevgi tarafından 31 Mart 2022 tarihinde saat 09.30'da paylaşılan zoom bilgileri üzerinden gerçekleştirilmiştir.

 

Mimarlık Bölümü- MİM352 Yapı Teknolojileri II - Yapı Detay Söyleşileri

MİM352 Yapı Teknolojileri II dersi kapsamında ve Mimarlık ve Sanat Topluluğu’nun desteğiyle sektördeki firmalar ile gerçekleştirdiğimiz Yapı-Detay seminerlerinin ikincisi olan “Seramik Cephe Uygulamaları” Kale Seramik sunumuyla 02 Mart 2022 tarihinde saat 11:30-13:30 arasında C-203 numaralı stüdyoda gerçekleştirilmiştir.

 

Mimarlık Bölümü Tasarım Stüdyosu V ve Tasarım Stüdyosu VI- Semra Uygur ile Söyleşi

Mimarlık Bölümü MİM 421, MİM 491, MİM 492 Tasarım Stüdyosu V ve Tasarım Stüdyosu VI dersleri için CerModern, CSO ve Adliye Sarayı arasında kalan alan proje alanı olarak belirlenmiş , Adliye Sarayı ile ilgili karar gerekçeleri ile birlikte öğrencilere bırakılmıştır. Söz konusu dersler kapsamında 1 Mart Salı günü Sn. Semra Uygur  C 204 nolu stüdyoda saat 13.00 itibari ile öğrencilerimizle bir söyleşi gerçekleştirmiştir.

 

Başkent Üniversitesi Mimarlık Konuşuyor Konferanslar Dizisi

Panel 1 | Mimarlık ve Bugüne Dair: Mimarlık/Kimlik/Mekan

Panel 2 | Mimarlık ve Yer'e Dair: Mimarlık/Yer/Bağlam

Panel 3 | Mimarlık ve Tasarıma Dair: Mimarlık/Uygulama/Kuram

Panel 4 | Mimarlık ve Sanata Dair: Tasarım ve Pathos

 

Panel 5 | Mimarlık ve Sanata Dair: Analogdan Dijitale, Kurgusaldan Belgesele

 

Panel 6 | Mimarlık ve Sanata Dair: Tasarım Her Yerde

 

Foto Galeri: