Sergiler

Parametrik Tasarım Sergisi

Prof.Dr. Şule Taşlı Pektaş tarafından yürütülen MİM 417 Parametrik Tasarım Dersi Öğrenci Sergisi 26 Aralık Salı günü GSTMF 2. kat koridorunda açıldı.

Sergiden fotoğraflar: Batın Dündar ve Seçil Özcan.

 

 

Bir Mimar Sergisi

2016-2017 Güz ve Bahar dönemlerinde bölümümüz öğretim görevlisi Özlem Altun tarafından verilen Çağdaş Mimarlık I ve II dersleri kapsamında adı ve işleri geçen mimarların öğrenciler tarafından daha iyi anlaşılması için üretilen infografik nitelikte posterlerin seçkisi olan "Bir Mimar" sergisi 17 Ekim 2017 tarihinde Mimarlar Derneği 1927'de kısa değerlendirme konuşmaları ve kokteylle açıldı.

Sergiden fotoğraflar:

 

Basamaklar 2017 Sergisi

4 yıldır TSMD Mimarlık Merkezi tarafından organize edilen Ankara'daki tüm mimarlık bölümlerinden (Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi) öğrencilerin projelerini sergiledikleri ve birbirleriyle tanışma, birbirlerinin projelerini görme imkanı buldukları Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi “Basamaklar 2017" 2 Ekim 2017'de açıldı.

Sergiden fotoğraflar:

 

İlk Mezunlar Sergisi

Başkent Üniversitesi Mimarlık Bölümü olarak bu sene ilk mezunlarımızı verdi. Bölümümüz ilk mezunlarının eğitim hayatlarında ürettikleri işlerden bir seçkiyle hazırlanan İlk Mezunlar Sergisiyle mezuniyet töreni ardından açılışı yapıldı

Sergi GSTMF C Blok 2. katta 22 Haziran-28 Temmuz tarihleri arasında görülebilir. 

Sergi açılışından fotoğraflar:

 

Ankara Projeleri Sergisi-I

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nde düzenlenen Ankara Projeleri Sergilerinin ilki 27-31 Mart 2017 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2., 3. ve 4. sınıf tasarım stüdyolarında üretilen 2016-2017 Güz Dönemi projeleriyle gerçekleşmiştir.

Sergiden fotoğraflar:

  

GSTMF Açılış Sergisi

GSTMF döneme yeni binasında başlamasını bir sergi ve açılış töreniyle kutladı. Mimarlık Bölümünün sergisinden fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.

Açılış Sergisi fotoğrafları:

  

Mimarlığın Sosyal Forumu 3'e Doğru: Yersizlik Tartışmaları-1

Mimarlığın Sosyal Forumu 3’e Doğru: “Yersizlik” Tartışmaları- 1 etkinliği kapsamında Başkent Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrenci Projeleri sergisi açıldı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen etkinlik 20 Ocak 2016 tarihinde Başkent Üniversitesi Mimarlık Bölümü
2014-2015 Güz Yarı Yılı MİM 221 Tasarım Stüdyosu I dersi kapsamında gerçekleştirilen “Mülteci ve /veya Sığınmacı Evi” başlıklı öğrenci projeleri sergisinin açılışı ile başladı . Geniş bir katılımla açılan sergide yer alan öğrenci projeleri büyük ilgi gördü.
Aynı gün gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Arif Şentek’in yaptığı panelde ise söz konusu projeler Yeşim Uysal Terzaydın ve Seçil Özcan tarafından “Yersizlik Üzerine Mekânsal Fikirler; Başkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fak. Mimarlık Bölümü Öğrenci Çalışmaları” başlıklı sunum ile tartışmaya açıldı.

Yeşim Uysal Terzaydın ve Seçil Özcan öğrenci projelerini değerlendirdikleri sunumlarında; göçmenlerin, mültecilerin , yerinden edilen insanların Dünya’daki ve Türkiye’deki durumlarını “yer/yersizlik” kavramı ile ilişkilendirerek tartıştılar ve öğrenci projelerinde esas alınan “aidiyet, yer, ev /evsizlik, kalıcılık/geçicilik, üretim” gibi konulara değindiler.

Sergi ve panel fotoğrafları:

   

 

 

Foto Galeri: