Öğrenci Projeleri

Öğrencilerimizin tasarım stüdyolarında yapmış oldukları projelerden örneklere Mimarlık Bölümü Tasarım Stüdyoları Bloğundan erişebilirsiniz.

Ödül & Başarı Kazanan Öğrenci Projeleri ve Çalışmaları

 

  • Yunus Emre Anma-Kutlama Yıl Dönümü için Üretilen Öğrenci Posterleri

MİM292 Tasarım Stüdyosu II

2019-2020 Bahar Dönemi

Ders Yürütücüleri: Prof. Dr. Şule TAŞLI PEKTAŞ, Dr. Öğ. Üy. Müge BAHÇECİ, Öğ. Gör. Seçil ÖZCAN,  DSÜ Öğ. Gör. Aysu SAGUN KENTEL, DSÜ Öğ. Gör. Zuhal EKİNCİ, Ar. Gör. Hüma TÜLCE UMAN

UNESCO, evrensel öneme sahip şahsiyet veya tarihî olaylara ilişkin düzenlediği anma ve kutlama yıl dönümlerin arasında şair ve Sufi filozof “Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü  (1241- 1321)” programına yer vermektedir. MİM 292 Tasarım Stüdyosu II dersinin 2019-2020 Bahar Dönemi mimari proje konusu,  2021 Unesco Yunus Emre Yılı- Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü (1321) olarak kutlanması kapsamında, Yunus Emre’nin mezarının bulunduğu Eskişehir Mihalıççık ilçesine bağlı Yunus Emre Beldesi’nde yapılacak “Yunus Emre Sanat Merkezi ve Kütüphanesi” olarak belirlenmiştir.  Söz konusu tasarım konusunun, Türk tasavvuf edebiyatı sahasında kendine has bir tarzın kurucusu olan Yunus Emre’nin, hâlihazırda mezarının bulunduğu alanda, onun kimliğini ve eserlerini sergilemeyi olanaklı kılan bir program çerçevesinde ele alınması amaçlanmıştır. Her yıl 6 Mayıs’ta düzenlenen Yunus Emre Anma-Kutlama yıl dönümü için MİM 292 Tasarım Stüdyosu II dersi kapsamında öğrenci posterleri üretilmiştir.

 

Esra Akın

Şevval Karaca

 

Neslihan Efsa Özçelik

 

Nazlı Zeynep Köse

 

Sena Kara

 

Yavuz Cevher

 

Yağmur Çimşit

 

 

  • Kerpiç Akademi: Eskimeyen Kerpiç, Yaşayan Mekan Öğrenci Fikir Yarışması

Kerpiç Akademi Platformu’nun düzenlediği ''Eskimeyen Kerpiç, Yaşayan Mekân” Kerpici Keşfet Öğrenci Fikir Yarışması'nda 4. sınıf öğrencimiz Tuğrul Salma 81 proje arasından ''Dokun ve Hisset'' isimli projesi ile 3.lük ödülüne layık görülmüştür. Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyoruz.

Tuğrul Salma'nın Projesi:

 

  • ZT Ödülleri 2019: NİŞ

Bölümümüz 4. sınıf öğrencisi Rüya Öztürk  KTMMOB Mimarlar Odası tarafından Ziya Tanalı'yı anmak üzere açılmış olan "NİŞ" konulu yarışmada 2.lik ödülü kazanmıştır.

Rüya Öztürk'ün Projesi:

 

  • ZT Ödülleri 2019: NİŞ

Bölümümüz 4. sınıf öğrencisi Nesligül Çevik KTMMOB Mimarlar Odası tarafından Ziya Tanalı'yı anmak üzere açılmış olan "NİŞ" konulu yarışmada 3.lük ödülü kazanmıştır.

Nesligül Çevik'in Projesi:

  • Rönesans Holding, ''Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2019''

Bölümümüz 4. sınıf öğrencisi Nesligül Çevik  Rönesans Holding tarafından açılmış olan " Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" başlıklı yarışmada Türkiye genelindeki 25 üniversiteden 650 proje başvurusu arasından seçilerek  2.lik ödülü kazanmıştır.

Yarışma kapsamı ve proje ödülleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için: https://ronesans.com/surdurulebilirlik/sgt/

 

  • Tallinn Mimarlık Bienali 2019 , ''New Habitats, New Beauties Speculations for Tallinn 2019''

2018-2019 Eğitim yılı güz döneminde Dr. Öğr. Üyesi Elif Selana Ayhan Koçyiğit ve Arş. Gör. Burcu Ateş tarafından yürütülen MİM 464 - Kentsel Tasarım ve Peyzaj dersi kapsamında üretilen projeler Tallinn Mimarlık Bienali 2019 bünyesinde açılan '' New Habitats, New Beauties New Speculations for Tallinn 2019'' yarışmasına gönderilmiştir. Öğrencilerimizin projeleri bienal kapsamında sergilenecektir.

  

 

  

 

 

  • Atölye Çalışmaları

 

 

  • Yarışmalar

 

 

  • Seyahat Bursu

 

  • TV Programı

Foto Galeri: